top of page

śr., 08 lut

|

Wejherowo

Koncert - "Pod niebem Paryża" - Filharmonia w Wejherowie

Pod niebem Paryża to koncert z widokiem na Montmarte, wieżę Eiffla, Pola Elizejskie i Plac Pigalle ze słynnym Moulin Rouge. Koncert, w którym kultowe tematy z repertuaru Edith Piaf mieszają się ze współczesnymi, ale jakże paryskimi przebojami młodej, energicznej i charyzmatycznej ZAZ.

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
Koncert - "Pod niebem Paryża" - Filharmonia w Wejherowie
Koncert - "Pod niebem Paryża" - Filharmonia w Wejherowie

Czas i lokalizacja

08 lut 2023, 19:00

Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255, 84-200 Wejherowo, Polska

O wydarzeniu

Pod niebem Paryża to koncert z widokiem na Montmarte, wieżę Eiffla, Pola Elizejskie i Plac Pigalle ze słynnym Moulin Rouge.

Koncert, w którym kultowe tematy z repertuaru Edith Piaf mieszają się ze współczesnymi, ale jakże paryskimi przebojami młodej, energicznej i charyzmatycznej ZAZ. Pod niebem Paryża to także muzyczna podróż po tematach z francuskich filmów, podczas której spotkamy pracującą w małej kafejce Amelię czy Louisa de Funes, którego za sprawą pysznego kapuśniaczku odwiedza przybysz z kosmosu.

O artystach:

Dorota Lulka – aktorka, pochodząca z Poznania, upodobała sobie Gdynię i jest związana z Miejskim Teatrem im. Witolda Gombrowicza. Trójmiejskiej publiczności głównie kojarzy się z tytułową rolą w spektaklu „Piaf”, za która została uhonorowana, wśród wielu innych- Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobyła „Sztorm Roku 2005” i tytuł Najpopularniejszej Aktorki Sceny Letniej, a w roku 2008- Medal Civitas e Mari – za całokształt twórczości. Otrzymała także nagrodę „Sztorm” oraz Brązowy Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Oprócz granych w Teatrze Miejskim ról dramatycznych, współpracuje od 2008 roku akordeonistą Pawłem A. Nowakiem, koncertując w całym kraju i wydając płyty: „Piaf po polsku”, „Tango” i „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

Daria Zaradkiewicz – wokalistka, instruktorka jogi i kobieta biznesu. Laureatka „Szansy na Sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Muzykę ma w sercu od dziecka, śpiewa w kilku językach, komponuje, pisze teksty i zaraża pozytywną energią. Koncertuje z Pawłem A. Nowakiem w projekcie L’aperitif oraz z Wojciechem Hornym.

Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, kompozytor, pedagog i kolekcjoner akordeonów. Współtwórca pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów i harmonii. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Specjalizuje się w argentyńskim tangu, francuskim musette oraz jazzie. Nagrał 20 płyt. Koncertuje solo, z orkiestrami oraz jako członek Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif, Aerophonic oraz Piaf po polsku. Prywatnie miłośnik kolei oraz smakosz kuchni włoskiej i chińskiej.

INWESTYCJA : 89zł

REZERWACJA BILETÓW : https://wck.org.pl/pod-niebem-paryza-2/?fbclid=IwAR3RCNNa4sXzz4ByaEjWinJlXg_l1aodBCJGU0f3UPsEZhmW-bo4tkZIyl8

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page